Świecowanie i konchowanie uszu.

Świecowanie uszu pozwala na osiągnięcie fantastycznych rezultatów oczyszczających i uspokajających. Świece stosowane do zabiegu wykonane są z włókna lnianego lub bawełnianego, które nasącza się woskiem pszczelim, sproszkowanymi ziołami, olejkami aromatycznymi i ekstraktem miodu w odpowiednich proporcjach. Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono wskutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90% pacjentów wskazuje na natychmiastowe obniżenie ciśnienia i uczucie lekkości w okolicach uszu i w głowie.

Podczas świecowania nagrzewająca się blaszka przenosi łagodny, uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Ciepło powoduje:

  • stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system ochronny,
  • poprawę krążenia limfatycznego,
  • prawidłowy obieg energii poprzez stymulację punktów energetycznych.

Świecowanie jest przyjemnym i skutecznym zabiegiem terapeutycznym.

Zabiegi powtarza się stosując kilkudniowe przerwy i zasadę trzech zabiegów: zabieg, cztery-pięć dni przerwy, zabieg, znowu cztery-pięć przerwy i trzeci zabieg. Robi się tak dlatego, że zabieg za pomocą świec Indian Hopi jest zabiegiem delikatnym, ale o wydłużonym działaniu, nie ma wiec potrzeby wykonywać go codziennie (chyba, że w ostrych przypadkach). Dajemy czas organizmowi na samoregulację. Jeśli dolegliwość ustąpi już po pierwszym świecowaniu to należy utrwalić działanie zabiegu, drugim. Drobne dolegliwości ustępują znacznie szybciej niż przewlekłe, które wymagają siedmiu lub więcej powtórzeń.

Konchowanie uszu jest zabiegiem 3 razy silniejszym od świecowania. Sam zabieg jest równie przyjemny jak świecowanie, natomiast ze względu na grubsze ścianki konch, trwa zdecydowanie dłużej.

Po zabiegach najlepiej zabezpieczyć dokładnie uszy przed chłodem lub wiatrem. Nie należy również myć głowy tego dnia. Z racji działania uspokajającego zdarza się pacjentom zasypiać podczas terapii.